Galvenā - Ergonomiskie krēsli Kulik System Latvijā

kulik-logo-150Veselībai ir lielākā nozīme!

Izvēlieties ergonomisko krēslu uz mājām, uz biroju vai saviem bērniem apdomīgi.

ergonomikaStrādājot sēdus Jūs varat sajust nogurumu, dedzināšanu vai pat sāpes plecos, starp lāpstiņām un jostas vietā. Un tas nav nekāds brīnums, jo cilvēka organisms pavisam nav radīts ilgstošai sēdēšanai. Bet mūsdienās nesēdēt praktiski nav iespējams. Šīs fakts ir nopietns pamatojums, lai iegādātos tieši ergonomisko krēslu.

Ergonomisks – nozīmē ar mugurkaula atbalstu, uzturošs muguru dabiskā stāvoklī. Vairāki Latvijas speciālisti veselības jomā atzīmē, ka darba telpai ir milzīga ietekme cilvēka veselībai un viņa labsajūtai. Ergonomiskais krēsls ir spējīgs ne tikai dāvināt īpašniekam komforta sajūtu, bet arī labvēlīgi ietekmēt viņa emocionālu un fizisku stāvokli, kas veicina lielāku sasniegumu panākšanu. Vadošo pasaules speciālistu vertobroloģijas jomā zinātnisku pētījumu rezultāti liecina par to, ka ergonomisku krēslu pielietošana ir labākais veids kā kā pasargāt savu muguras un mugurkaula veselību.

 1. Kā pareizi izvēlēties ergonomisko krēslu?

  Mūsdienu krēslu tirgū pastāv vairāki piedāvājumi ar nosaukumiem “ergonomisks”, “veselīgs mugurkaulam”, “samazina slodzi uz mugurkaulu”. Taču būdami speciālisti ergonomikas jomā mēs saprotam, ka nosaukt krēslu par ergonomisko nav pietiekoši. Šīs krēsls tāds ir jāizgatavo. Tāpēc ļaujiet ieteikt Jums, kādi kritēriji ir jāievēro, lai izvēlētos tieši to krēslu, kas kalpos Jums ilgi un Jūsu veselībā.

 2. Konfigurācija

  Pirmām kārtām, pievērsiet uzmanību krēsla konfigurācijai. Ir vērts izskatīt krēslu rūpīgāk, ja tā atzveltnei (muguras balstam) ir izliekums, domāts jostas atbalstam. Droši apsēžaties tādā krēslā un izjūtiet, cik komfortabli ir sēdētctieši tajā.
  Pievērsiet savu uzmanību arī muguras krūšu daļas atbalstam – plecu josla taču nogurst pat ātrāk darba laikā. Izjūtiet, cik viegli un ērti ir Jūsu plecu apvidum, un vai Jūs sajūtat vieglumu starp lāpstiņām.
  Ir svarīgi arī apskatīties krēsla sēdvirsmu. Tai ir jābūt izgatavotai ar nolūku samazināt slodzi krustu un astes kaula apvidū, kas ļaus sēdēt krēslā ilgāk. Dažiem krēslu modeļiem pat izdodas izveidot šo zonu arī ar iespēju stabilizēt gūžu kaulu pozīciju.
  Ir vēlams arī, lai krēsls būtu aprīkots arī ar roku balstiem.
  Bieži vien krēsli ir aprīkoti arī ar riteņiem. Šī opcija ir diezgan noderīga, kad Jūsu darba vieta ir diezgan plata, un Jums bieži jāpārvietojas.

 3. Regulējumi

  Gadījumā, ja Jūs sajūtat iskomfortu – nestedzieties celties augšā! Visātrāk krēsls ir regulējams – pajautājiet par to pārdevējam. Ja tā nav – viennozīmīgi šīs piedāvājums nav no labākiem.
  Patiešām ergonomiskajam krēslam jābūt vismaz:

  • muguras balsta augstuma un leņķa regulējumam,
  • funkcijai “anti-šoks” (nofiksētās atzveltnes amortizācija un aizsardzība pret sitiena pie nejaušas muguras balsta atfiksēšanas)
  • regulējamam krēsla augstumam
  • sēdkrēsla leņķa regulējumam
  • grozamam ap savu asi

  Gadījumā, ja krēslam ir arī papildus regulējumi – tas ir patiešām uzmanības vērts, jo komfortu nosaka tieši individuāls pielāgojums Jūsu ķermenim. Piemēram:

  • elkoņu balstu regulējums
  • galvas balsts un tā regulējums augstumā un dziļumā
  • jostasvietas atbalsta dziļuma regulējums
  • regulējama krēsla amortizācija
  • regulējams atzveltnes šūpošanas stingrums
 4. Mehānismu drošība un izturība

  Par mehānismu drošību un izturību Jūs varat uzzināt pie godīga pārdevēja vai no to cilvēku atsauksmēm, kas jau ir nopirkuši tādus krēslus. Ja ražotājs piedāvā arī garantiju savai produkcijai – tā arī ir drošības pazīme. Ir uzticības vērts arī ražotājs ar pēcgarantijas servisa pakalpojumu piedāvājumiem.

 5. Materiālu kvalitāte

  Pats populārākais apdares materiāls ir eko-āda jeb mākslīgā āda. Protams, tāda materiāla mehāniska izturība un toksiskums ir atkarīgi no ražošanas tehnoloģijas. Eiropā ražotā eko-āda parasti ir vairāk uzticama salīdzinot, piemēram, Āzijā ražotām, jo Eiropas ražošanas kontrole ir labāk caurskatāma un uzticama. It īpaši tas attiecas uz materiālu toksiskumu. Kaut arī izturības ziņā Eiropas materiāli ir labāki.
  Līdzīga aina ir arī citiem apdares materiāliem: tekstilam, mākslīgajai zamšāda un citiem.
  Bez šaubām, neviens no mākslīgajiem materiāliem nevar būt pat salīdzināms ar dabīgo ādu. Saprotams, ka mehāniska izturība un toksiskums arī ir atkarīgas no ražošanas tehnoloģijas.
  Starp citu, velūrs arī ir diezgan populārs apdares materiāls ergonomisko mēbeļu ražotājiem.

 6. Pildījums

  Visbiežāk krēsla mūžu nosaka tā pildījums, jo kad tas izdilst – krēsls noteikti nebūs vairs komfortabls. Parasti šīs kritērijs ir mērams “saspiešanas-atspiešanas” ciklu skaitā. Par labu kvalitāti liecina skaitlis lielāks par 500 tūkstošiem tādu ciklu.

 7. Ergonomika, kas ir pieejama ikvienam

  Par laimi, Latvijā tagad ir uzmanības vērts piedāvājums ergonomikas ziņā. Mugurkaula atbalsts un uzturēšana dabīskā pozīcijā, slodzes sadalījums visā mugurkaula garumā, liels skaits regulējamo obligāto un papildus pozīciju, mehānismu drošība un izturība, augsta apdares materiālu kvalitāte itāļu dizains un pieejama cena – tagad šīs kopums ir iespējams!

 8. Itāļu kompānija Kulik System®

  ir inovatīvs uzņēmums ar kolosālu pieredzi ergonomikas jomā, un pateicoties pasaulē patentētai visu mugurkaula zonu kontroles sistēmai un mūsdienigajai rūpnīcai pašlaik ir līderis ekskluzīvo ergonomisko krēslu ražošanā. ТМ Kulik System® asociējas ar īpašu komfortu, augstāko kvalitāti un individuālo pieeju katram klientam.
  Anatomiskais efekts – katram, kurš vērtē veselīgu komfortu un vēlas sasniegt panākumus, jo Kulik System® krēsls ir veiksmīga un pašpārliecināta cilvēka uzticīgs palīgs.
  Pilnīgi visa kompānijas produkcija tika klīniski testēta. Pateicoties īpašai specifikai un profesionālajai pieredzei medicīnā speciālistiem izdevās izveidot jaunās paaudzes produktu, kura mērķis ir Jūsu panākumi un veselība.

Sis_Banne_monarh

Un atcerieties: “Kas vēlas būt vesels - jau paliek veselāks!” - Dž.Bokaččo

Atbilst ergoterapeitu, ortopēdu un manuālās terapijas ārstu rekomendācijām.